Zhodnocení ročníku 2009

Oficiální fórum.

Moderátor: Zbiroh

Odpovědět
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Siegfried »

V první řadě bych chtěl všem poděkovat. A to jak organizačnímu teamu, a všem kdo pomohli a byli k dispozici když bylo operativně potřeba, tak i účastníkům. Byl jsem s nimi a jejich přístupem velmi spokojen (až na pár vyjímek) a škoda, že se mi občas nepodařilo využít jejich invence více.
Byl bych rád kdybyste mi sem napsali co vám přišlo dobrý, co vás zklamalo a co si míte že by se dalo vylepšit.
A prosm pokud možno věcně, nechci tu z toho vyrobit flamovací tlachárnu :)
Díky
SiG

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Dášenka »

Nejlepší ze všeho byly naše kamna, nebyly jsem tolik vyuzené :banan:
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Olaff »

Ja zatial strucne za viacassacku mikropartiu:

Boli sme velmi spokojni, pacilo sa nam, je pekne zucastnit sa pohodovej akcie, kde sa ucinkujuci bavia viac ako divaci a nikto ich za to neperuje, hehe. Mam rad kontrasty a aj preto ma oslovili pre tento rocnik zvolene strany Svajciarov a Svabov, velmi pozitivne hodnotim velkost oboch formacii, ktore sa u nas zatial v takom rozsahu neobjavuju. Velmi sikovne bola zvolena tretia strana, teda mestania, ktora miesala karty a spestrovala inak trochu jednosmerne pohyby jednotiek Svajciarov a Svabov. Ked som strielal zhora, od zamku, trosku mi vadilo padanie na vystrely z diel. My napriklad mame nacvicene "vysekavanie" zastupov delovou gulou, a to ako proti priamej strelbe, tak i zo strany, divacky to je velmi vdacne... ;)

Inak sa mi pacilo aj miesto akcie, aj ludia okolo, kostymova uroven velmi pekna, starostlivost o ucinkujucich velmi dobra /tlieskam dievcatam v kuchyni, zvycajne mi dobova strava nechuti, a tak som mal trochu obavy, ale bol som prijemne prekvapeny a skor som mal opacny problem ako hladovanie... :) /

Osobitne by som sa chcel podakovat chalanom, co sa nas pokusali v piatok najst autami a Siegfriedovi, ze nam hodil veci na stanicu v nedelu. Bohuzial som sa s nim nestihol kvoli tomu rozlucit, pardon.

No a este by som sa rad ospravedlnil Brodanovi, ktory mi doniesol CD a ja som na neho regulerne zabudol aj priamo namieste.

V kazdom pripade vam urobim na SVK trochu reklamu a ked sa podari, tak o rok v trochu vacsom pocte prideme zabojovat znovu.

Diky.
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
sherchan
Příspěvky: 500
Registrován: 27 Říj 2008, 01:03

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od sherchan »

Zbiroh se mi moc líbil. Díky za to, že jsem se mohl zúčastnit. Sám jsem tedy pomáhal jedině tím, že jsem nikde nepřekážel - víc jsem bohužel nezvládnul...
Mám jedinou připomínku - nemohl by být nácvik příště kratší?
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Broďan »

Olaff napsal:No a este by som sa rad ospravedlnil Brodanovi, ktory mi doniesol CD a ja som na neho regulerne zabudol aj priamo namieste.
Tak příště, nebo ti ho pošlu poštou. Víkend je strašně krátká doba a já spoustu lidí jenom zahlédnul. Navíc mám špatnýho pamatováka na ksichty a párkrát jsem si naběhl. Už se těším, až naše miminko povyroste a budu jezdit na více akcí.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Mojshe »

Zbiroh byl moc fajn, vybavenost pokročila k lepšímu, excesy v kostýmech minimální. Škoda, že jsem si nemohl zabitvit, ale příští rok si to vynahradím. Z pohledu diváka bylo fakt efektní postupné sklápění pík, že při pohledu zboku to vypadalo jako otevření a složení vějíře. Ten průsek při výstřelu z kanónu by chtělo nacvičit taky.
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
Kulíšek
Příspěvky: 232
Registrován: 29 Bře 2009, 19:50

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Kulíšek »

Pro mě jako účastníka výborná a skvělá akce, kuchyně dobrá a to ty ošklivácký věci jinak nejim :D . Akorát příště bych nerad opět dělal roli blba kterej neví jestli má nabito. :D (modří vědí).

Co vím od diváků tak problémy byli zhruba 3. Za prvé vypadával zvuk takže dost dobře nevěděli o co tam jde a co se proč děje. Za druhé jak už psal Jelas na čš chtělo by to otočit střet formací tak aby byli vidět z boku, dokonce jsem na tohle téma dostal připomínku že loni to bylo lepší. A za třetí prý ty střety byli hrozně rychlý žádná akce prostě jsme všichni hned padali a vypadalo to lehce nudně. Toť vše co mám jako postřehy od lidí co na nás koukali z pozice diváků.
Avatar uživatele
Jelas
Příspěvky: 151
Registrován: 19 Led 2009, 19:46

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Jelas »

Kulíšek napsal:Pro mě jako účastníka výborná a skvělá akce, kuchyně dobrá a to ty ošklivácký věci jinak nejim :D . Akorát příště bych nerad opět dělal roli blba kterej neví jestli má nabito. :D (modří vědí).
S tou strelbou to byla vubec bida ... Aspon za Bern - ja vam rikal ze redit prach kafem je blbej zpusob jak usetrit :lol:

A ted vazne:
1) Akce supr presne podle ocekavani
2) Jak uz jsem psal na CS a Kulisek pripomnel - nekteri navstevnici si stezovali ze videly akorat zada a zadnou bitku, takze by asi bylo lepsi strety natocit bokem, tak jako minulej rok
3) Vec ze ktery jsme moc nadsenej nebyl - Detska stezka ... Dovedu si predstavit zabavneji zabitej cas nez natahovat detem kusi a razitkovat ruzovy kralicky ... Nicmene velmi nerad, ale preziju to - precijen organizator je kamarad, tak pomuzu. Rozhodne me ovsem stval system prideleni - prijde za mnou slecna a rekne ze BUDU strasit na detsky stezce - a jeste misto nacviku.
Jsem čarostřelec - každá rána je zázrak
Avatar uživatele
mercenary
Příspěvky: 98
Registrován: 21 Led 2009, 11:20

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od mercenary »

Za mě: jedna z nejlepších akcí co se týče pohody a klidu ze strany pořadatele.
Účast na dětské stezce ve mě podpořila teorii, že děti jsou zákeřný sadistický bestie. Což je poznatek, za který mohu jen poděkovat tomu, koho napadlo do mé péče robátka svěřit. To byl sadista ještě větší.

Jinak biju hlavou do země za nedostatky v kostýmu, přišel jsem si kapku méněcenej. Do příště to dám do richtiku.

Na neposledním místě oceňuji výživnou stravu, pohanková kaše mě zabetonovala tak, že jsem neměl hlad ještě v neděli. A je kompatibilní s tím fujtajblem co ho tam vydávali za pivo, případně možná neutralizuje jeho dopady. Takže taky príma.


Asi vše.
Smysl války není hrdinně padnout za vlast, ale donutit ty parchanty na druhé straně, aby padli za tu svojí....
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Siegfried »

Jelas napsal: prijde za mnou slecna a rekne ze BUDU strasit na detsky stezce - a jeste misto nacviku.
lol to musím Almonovi říct, že je slečna :) Muhehe bude mít radost. Ale na mýho oblíbenýho pekaře mi nešahej!

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Tóna
Příspěvky: 119
Registrován: 09 Lis 2008, 14:59
SHŠ: Truvéři ze Dvora Králové
Místo/Bydliště: Benešovo nábřeží 1898 Dvůr Králové nad Labem 544 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Tóna »

Každoročně skvělé. Napadlo mě to, co psalo víc lidí, že by se formace měly natočit kolmo k divákům, vypadávající zvuk.Taky se přimlouvám za kratší nácvik.Jinak mě hodně překvapilo, že účinkujících bylo podle mě opravdu hodně, víc než loni ne? To bylo super.Bitva byla fajn.Nezaregistroval jsem žádného magora a podobně. Ještě připomínka k honění lapků po lese-to je určeno pro procházející diváky? jestli ano, tak zrovna, když jsem se ho též účastnil,na to koukali asi tři lidi a pak odešli, což mi přišlo dost neefektivni, ale bylo to aspoň nějaký zpestření i pro nás samozřejmě.Díky též za kuchyni (mám hrozně rád tu polívku s velkejma kusama zeleniny), a Sigimu za půjčování různých věcí, a to nejenom mě.
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Maršálek »

jako přivandrovalec z jiné doby a otlučený pořadatel jsem ocenil dobrou organizaci, nadšení lidí a příjemnou atmosféru v táboře (trochu to kazil jeden nepoznaný slovenský bretr, který mi v pátek večer dělal u stolu sexuální návrhy :badgrin: ). loni jsem nebyl ale od předloňska skok obrovský a to celkově.

pohled na srážky Švábů se Švajcy byl malebný a městská hotovost se ukázala jako dobrý nápad pro přiřazení těch dobově mimo (jenom jsem nepřehlédl jak si hawkwind, coby náš rychtář, párkrát uplivl, když nás přehlížel před odchodem do vojenského tábora :lol: ..a někteří jsme si to sakra zasloužili)

asi bych na místě pořadatele příští rok přitlačil na oděvní a zbrojné vybavení k dané dataci - máte slušnou základnu a potenciál a tak polovinu městské hotovosti nepotřebujete ;)
ke stížnostem na oděvní prohřešky v táboře (dementní Maršálek hodinky na ruce, Indy náušnici, některé holčiny moderní přívěsky na krku, moderní prsteny, náušnice, atd.): tyhle zjevné a přitom snadno odstarnitelné přehmaty lze slušně sankcionovat přímo na místě táborovými hlídkami i samotnými "všímavými a pořádkumilnými občany", např. zakoupením pití které půjde v sobotu večer do placu a tak (záměrně se vyhýbám tělesným trestům :badgrin: )

P.S. poděkování kuchyni a Siegfriedovi za zapůjčení oděvu mému podruhovi ;)
Avatar uživatele
Kulíšek
Příspěvky: 232
Registrován: 29 Bře 2009, 19:50

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Kulíšek »

Tóna napsal:Ještě připomínka k honění lapků po lese-to je určeno pro procházející diváky? jestli ano, tak zrovna, když jsem se ho též účastnil,na to koukali asi tři lidi a pak odešli, což mi přišlo dost neefektivni, ale bylo to aspoň nějaký zpestření i pro nás samozřejmě.
Jestli myslíš tu akci kdy byla sebrána zbrojná síla naším Hauptmanem a šli jsme vyrvat naší vlajku ze spárů mrzkých banditů a lumpů tak to byla akce spíš asi pro nás a řekl bych že tak to bylo i původně zamýšleno takže efekt byl skvělej :D . Mimochodem už navždy přepadam jenom s klukama ze Schwitzu ty ví jak na to :D se už nemůžu dočkat zimní panský
Avatar uživatele
umar
Příspěvky: 32
Registrován: 06 Kvě 2009, 13:08
Místo/Bydliště: Prdelní díra.

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od umar »

Ahoj, z pozice účastníka se také přidám ku chvále, byl jsem na zbirohu poprvé a moc se mi to líbilo. Organizace dobrá , kuchyně výborná, bitka také dobrá.

Akorát to byl dost drahej vejlet, cestou domů jsem dostal litr pokutu. :( Což je ale moje kaše.

A ještě jsem se chtěl omluvit tomu typovi z městské hotovosti kterého jsem bodnul v prvním střetu do xichtu, ale nakonec jsem dospěl k závěru , že si za to může sám. Takže žádné omluvy nebudou :evil:
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Broďan »

Tóna napsal:Ještě připomínka k honění lapků po lese-to je určeno pro procházející diváky?
Já jsem to pochopil jako zábavu pro účinkující. K čemu potřebuješ diváky, když jde o pobití pár lapků a lůzy z města? Do tábora např. dorazila zpráva, že nám kdosi ukradl bernskou korouhev. Tak dal hejtman dohromady pár lidí a vytáhli jsme do lesa. Tam jsme omylem pobyli houf měšťanů, kteří zajali lapku Argona. Protože řval, že ho zajali loupežníci. To se stane. Pak jsme pobili pár vlastních, kteří sešli na zcestí a jeden z nich ukradl korouhev za účelem vydírání. A pak mne zajali měšťané, se kterými jsem se chtěl domluvit. Pak už šlo jen o výkupné, mučení a případnou smrt. Ale nakonec to spravil přiměřený úplatek. Tedy nic zajímavého pro diváka.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Odpovědět

Vrátit se na “Rattenschwanz o.s.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů