Stránka 1 z 1

Kettle Hat?

Odeslal: 26 Srp 2009, 16:44
od Cestmir
Ahoj,
Zajímám se o tento typ helmy a vzhledem k tomu, že konkrétně o téhle toho moc nevím, rád si nechám poradit, kde čerpat inspiraci pro tvorbu. Konkrétně mi jde o jeho podobu v poslední třetině 15. stol (Švajc).
Zajímá mě cokoli, možné tvary, užití, vývoj...prostě cokoli, co mi pomůže zorientovat se v tomhle kusu zbroje.

http://www.mallet-argent.com/images/partyash.jpg
http://www.companie-of-st-george.ch/cms ... tleHat.jpg
http://www.whiterosearmoury.com/2005_02240003.JPG

Další věcí je, jak je to s povrchovou úpravou?
Viděl jsem leštěný, černěný i barvený, ale nejsem si jistý, jak moc košér to je.
Obecně by mě zajímalo černění nebo barvení helem, má někdo nějaké informace, jak to bylo? Jestli to bývaly rarity, nebo se např. pomalované helmy (kromě schwarzschalleru) sem tam vyskytovaly?

Re: Kettle Hat?

Odeslal: 26 Srp 2009, 20:56
od Romikov
ohledně helem - viewtopic.php?f=47&t=20&start=60 doporučuji projít od začátku

Re: Kettle Hat?

Odeslal: 26 Srp 2009, 22:29
od noxter
případně tady v http://dobakarlova.brodec.org/viewtopic ... &start=140 diskuzi je obrázek čumáku, který má také pomalovaný šlap(každopádně netuším jestli to není pozdjší úprava, dál jsem se o to nezajímal), je to sice ranější, ale důkaz že nejsou pomalované jen schwarzschaller

Re: Kettle Hat?

Odeslal: 27 Srp 2009, 09:23
od Siegfried
Cestmir napsal:Ahoj,
Zajímám se o tento typ helmy a vzhledem k tomu, že konkrétně o téhle toho moc nevím, rád si nechám poradit, kde čerpat inspiraci pro tvorbu. Konkrétně mi jde o jeho podobu v poslední třetině 15. stol (Švajc).
Zajímá mě cokoli, možné tvary, užití, vývoj...prostě cokoli, co mi pomůže zorientovat se v tomhle kusu zbroje.
Mno je to zjevná vývojová fáze klobouku :) Na tom není co vymyslet kromě studie mapující klobouky jako takové... a o té zatím nevím. V podstatě se od konce 14.stol sklápí krempa klobouku a pak se vývoj rozdvojí na šalíř (bez hledí) a na klobouk s výrazně skosenou krempou :) Aspoň to je pocit který z toho mám já... Tyhle věci se už vyskytujou před polovinou 15.stol.

Re: Kettle Hat?

Odeslal: 30 Srp 2009, 10:28
od Standa mž
Tady máš obrázek origa . Mám pocit že je v muzeu v New Yorku , ale mohu se plést ?

Re: Kettle Hat?

Odeslal: 30 Srp 2009, 11:24
od Mojshe
potvrzuji, je to v MET v New Yorku, stálá expozice.