Stránka 1 z 1
Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 07 Zář 2009, 23:23
od fox_6
Zdravim chcel by som sa spytat co poviete na tuto prilbu ? ...teda je to len nejaka ,,keckarina,, alebo ste uz nieco take videli aj original ?? ...vdaka za odpoved
http://www.imgupload.biz/viewer.php?fil ... ao07ei.jpg
http://www.imgupload.biz/viewer.php?fil ... 18qeu7.jpg
http://www.imgupload.biz/viewer.php?fil ... s7qicj.jpg
Re: Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 08 Zář 2009, 06:22
od Indy
Hm...odkaz se mi nezobrazuje......
Re: Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 08 Zář 2009, 08:05
od jirilucius
jj pise to
Forbidden
You don't have permission to access /viewer.php on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Re: Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 08 Zář 2009, 10:47
od Mathias
Re: Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 08 Zář 2009, 11:04
od Ignac
tak tohle se taky nezobrazuje

Re: Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 08 Zář 2009, 11:12
od Siegfried
Mě to připomíná italský otevřený šalíř. Ale nejsem si jistej že ty linie a tvary jsou nejlépe provedené.
Re: Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 08 Zář 2009, 11:33
od kure
Tu itálii to opravdu připomíná jenom si nejsme jistý tím rozcapením spodku přilby do boku podle mně by měla být užší ale to je jenom estetický odhad
Trocha googlingu
www.metmuseum.org/toah/hd/afas15/ho_04.3.232.htm
www.cullodenantiques.com/pages/armour-1.html - ve spodní třetině stránky.
Re: Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 08 Zář 2009, 13:43
od Siegfried
Tohle ne tohle je fakt spíš barbuta .)
Ale tady ej to celkem pěkně vidět že to je trochu jiné... a to né odlišností kus od kusu ale celkovou koncepcí...
S rozcapeností souhlas, prostě mi ty linie neseděj...
Re: Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 08 Zář 2009, 14:12
od Kubák
Každopádně "keckařinou" bych to nenazval. Ačkoliv tvar nesedí tak akorát, je na tom vidět, že to má být otevřený šalíř, a nikoho bych za takovou přilbu neprudil.
Re: Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 08 Zář 2009, 18:42
od fox_6
Vdaka ... planujem totiz novu prilbu a chcel som len vediet ci mam tuto vyhodit alebo nechat niekomu v skupine ....
Re: Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 08 Zář 2009, 20:43
od kure
Já bych ji klidně nechal, nějakému nováčkovi určitě udělá dobrou službu když na ni zboku šlápne aby se trochu dotvarovala

Re: Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 08 Zář 2009, 23:12
od Cestmir
Hodně podobně tvarovanou helmu jsem někde viděl s popiskem "crossbow archer sallet".
Na druhou stranu všechny další střelecké co jsem viděl, měly výraně menší ty "lícní" části (logicky), nebo jak to nazvat.
Re: Co je toto za prilbu ?
Odeslal: 11 Zář 2009, 22:12
od Alweron
Hodně podobná je v Embletonovi, označuje to za hlubokou barbutu, Itálie, cca 1465