Stránka 1 z 1

Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 07 Zář 2009, 23:23
od fox_6
Zdravim chcel by som sa spytat co poviete na tuto prilbu ? ...teda je to len nejaka ,,keckarina,, alebo ste uz nieco take videli aj original ?? ...vdaka za odpoved

http://www.imgupload.biz/viewer.php?fil ... ao07ei.jpg

http://www.imgupload.biz/viewer.php?fil ... 18qeu7.jpg

http://www.imgupload.biz/viewer.php?fil ... s7qicj.jpg

Re: Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 08 Zář 2009, 06:22
od Indy
Hm...odkaz se mi nezobrazuje......

Re: Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 08 Zář 2009, 08:05
od jirilucius
jj pise to

Forbidden

You don't have permission to access /viewer.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Re: Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 08 Zář 2009, 10:47
od Mathias
Mně to zobrazit šlo, takže to sem pálim radši pro sichr, aby se panáčkovi dostalo třeba nějakého zhodnocení :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Re: Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 08 Zář 2009, 11:04
od Ignac
Mathias napsal:Mně to zobrazit šlo, takže to sem pálim radši pro sichr, aby se panáčkovi dostalo třeba nějakého zhodnocení :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
tak tohle se taky nezobrazuje :evil: :albino:

Re: Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 08 Zář 2009, 11:12
od Siegfried
Mě to připomíná italský otevřený šalíř. Ale nejsem si jistej že ty linie a tvary jsou nejlépe provedené.

Re: Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 08 Zář 2009, 11:33
od kure
Tu itálii to opravdu připomíná jenom si nejsme jistý tím rozcapením spodku přilby do boku podle mně by měla být užší ale to je jenom estetický odhad :)

Trocha googlingu :-D
www.metmuseum.org/toah/hd/afas15/ho_04.3.232.htm
www.cullodenantiques.com/pages/armour-1.html - ve spodní třetině stránky.

Re: Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 08 Zář 2009, 13:43
od Siegfried
Tohle ne tohle je fakt spíš barbuta .)
kure napsal:http://www.cullodenantiques.com/pages/armour-1.html - ve spodní třetině stránky.
Ale tady ej to celkem pěkně vidět že to je trochu jiné... a to né odlišností kus od kusu ale celkovou koncepcí...
S rozcapeností souhlas, prostě mi ty linie neseděj...

Re: Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 08 Zář 2009, 14:12
od Kubák
Každopádně "keckařinou" bych to nenazval. Ačkoliv tvar nesedí tak akorát, je na tom vidět, že to má být otevřený šalíř, a nikoho bych za takovou přilbu neprudil.

Re: Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 08 Zář 2009, 18:42
od fox_6
Vdaka ... planujem totiz novu prilbu a chcel som len vediet ci mam tuto vyhodit alebo nechat niekomu v skupine ....

Re: Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 08 Zář 2009, 20:43
od kure
Já bych ji klidně nechal, nějakému nováčkovi určitě udělá dobrou službu když na ni zboku šlápne aby se trochu dotvarovala :)

Re: Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 08 Zář 2009, 23:12
od Cestmir
Hodně podobně tvarovanou helmu jsem někde viděl s popiskem "crossbow archer sallet".
Na druhou stranu všechny další střelecké co jsem viděl, měly výraně menší ty "lícní" části (logicky), nebo jak to nazvat.

Re: Co je toto za prilbu ?

Odeslal: 11 Zář 2009, 22:12
od Alweron
Hodně podobná je v Embletonovi, označuje to za hlubokou barbutu, Itálie, cca 1465