Ale k věci. Zajímá mě, jak postupovat v rekonstrukci řadového pikenýra/sudličníka Bernské hotovosti v roce cca 1480 a to jak s civilním tak bojovým oděním. Řekl bych, že základy odění už mám. Co bych ještě rád doplnil je:
-doublet
-vlněný kabát
-arming doublet nebo prošívanice
Nad čím přemýšlím: barva (jak moc je obvyklé ctít na civilním odění švýcarského synka barvy kantonu?), střihy (je v Bernu obvyklejší spíše italská móda nebo německá, resp. franzouská či jiná?) a jaká byla třeba obvyklá řemesla v takovém městě jako je Bern... no a ještě další otázky, jež si ale teď nevybavím
Tak to jsem já,

A z dálky, fešák vlevo.
Tady mám ještě staré boty
A tady v Tatrách na tažení
A ještě jedno období mě zajímá... Zároveň se švýcary se snažím i o 70. léta 15. století v Čechách. Skoro stejná doba, přesto se odění pražského tovaryše bude od Švýcaeského žoldnéře dost lišit. Přesto na obojí používám téměř stejné věci. Jelikož nepředstavuji nikoho bohatého, tak mě zajímá, či se ještě v této době dá nosit nějaký typ suknice...





