Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Jestli myslíš konce, tak tam to snad nevadí. No a začátky nejsou zamačkané, ale jsou ubroušené (podbroušené ze strany brka do ztracena) a docela pěkně jsou schované v omotávce. Mrzí mne, že nemám lepší fotky. Třeba ten detail Lasky vyfotí a postne.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
- lasky
- Příspěvky: 1266
- Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
- SHŠ: CSWBS
- Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
honzove BLBS sipy pre mna.
- Přílohy
-
- 554515_10200364469293893_396564797_n.jpg (61.37 KiB) Zobrazeno 5725 x
-
- 428370_10200364469733904_1117762460_n.jpg (71.18 KiB) Zobrazeno 5725 x
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
môj pokus o farbenie letiek s pomocou farby na textil skúšal som čevenú
z prava do ľava: pierko na porovnanie, morčacie 2x, kačacie 2x, bažantie 4x,
zafabili sa síce rovnomerne ale nechytili dostatočne svoj odtieň vyzerajú ako z pelikána
možno keby som ich farbil dlhšie nie len 15 min, by to pomohlo, alebo zvoliť inú značku farby tu čo som použil ani na obyčajné plátno dobre nechytala,
z prava do ľava: pierko na porovnanie, morčacie 2x, kačacie 2x, bažantie 4x,
zafabili sa síce rovnomerne ale nechytili dostatočne svoj odtieň vyzerajú ako z pelikána
možno keby som ich farbil dlhšie nie len 15 min, by to pomohlo, alebo zvoliť inú značku farby tu čo som použil ani na obyčajné plátno dobre nechytala,
- Přílohy
-
- perie cervene.JPG (63.11 KiB) Zobrazeno 5915 x
- lasky
- Příspěvky: 1266
- Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
- SHŠ: CSWBS
- Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
moje hroty na peknych sipoch v dansku, chlap sa pohral, spravil to podla obrazku svateho sebastiana.
- Přílohy
-
- 531834_419891254763435_1096373078_n.jpg (49.59 KiB) Zobrazeno 5829 x
-
- 62376_416650401754187_447118648_n.jpg (74.91 KiB) Zobrazeno 5829 x
-
- 46865_416653781753849_1634469580_n.jpg (92.84 KiB) Zobrazeno 5829 x
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Epoxid s přimíchaným mourem, aby to bylo černé (hroty)

Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
- lasky
- Příspěvky: 1266
- Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
- SHŠ: CSWBS
- Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Poplar (Populus Tremula) i.e. Aspen.
1/2" by the head and a bit from there, then tapered down to 3/8" by the nock. They weighed from 775 to 825 grains. All Milos bodkins were 140 -145 grains, and the fletching and binding added 20-25 grains, so to get some of them to 980 I had to add red "Verdigris" to the binding.
The final weights are between 980-1008 grains.
1/2" by the head and a bit from there, then tapered down to 3/8" by the nock. They weighed from 775 to 825 grains. All Milos bodkins were 140 -145 grains, and the fletching and binding added 20-25 grains, so to get some of them to 980 I had to add red "Verdigris" to the binding.
The final weights are between 980-1008 grains.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
- lasky
- Příspěvky: 1266
- Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
- SHŠ: CSWBS
- Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
takyto doplnok na 9mm tycku sami podaril...
- Přílohy
-
- 551354_449737261760827_1746553366_n.jpg (100.13 KiB) Zobrazeno 5723 x
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Hroty koval Lasky, sipy vyrabel HonzaF.
- Přílohy
-
- 112 005.JPG (69.09 KiB) Zobrazeno 5841 x
Celý umění střílet lukem je uložený mezi ušima, chlapče.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Jenom doplním - z leva 3x topolový livery, potom 3x borovice 10mm 45g těžké šípy do terče s jednou šedivou letkou a nakonec 6x topolový BLBS 1/2" až 12mm na 3/8" v rozmezí 52-58g, omotávka červeným lnem, povrchová úprava 3x PUR lak.
Nejnovější přírůstky. Laskyho práce, typ 16 na 1/2" tyčku.

Nejnovější přírůstky. Laskyho práce, typ 16 na 1/2" tyčku.

Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
- lasky
- Příspěvky: 1266
- Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
- SHŠ: CSWBS
- Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
moje hodinarstvo predstavuje... na pol palcovu tycku....
- Přílohy
-
- 574927_452788518122368_98519997_n.jpg (100.5 KiB) Zobrazeno 5741 x
-
- 549325_452788504789036_645234092_n.jpg (101.96 KiB) Zobrazeno 5741 x
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Ten prvý je neskutočný!
Robil si ich podľa Westminister abby hrotu? Ten druhý sa naň podobá.
Robil si ich podľa Westminister abby hrotu? Ten druhý sa naň podobá.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Mark Twain
- lasky
- Příspěvky: 1266
- Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
- SHŠ: CSWBS
- Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
pokusil som sa podla neho...akurat ten vazi tusim ze 15 gramov a mne to da 9,5-11gramu...
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Karpy vo svojej knihe tiež spomína bielenie rohoviny peroxidom.
Moc by som to nerobil, až to neporuší štruktúru rohu a nezoslábne to. Myslím, že bielej rohoviny z kráv je dosť a netreba sa tým nejako zaťažovať. Čierna je stejne pekná.
Ale len tak pre info, ako dlho to tam necháva a aký je výsledok? Z toho čo si napísal som neusúdil toho veľa.
Moc by som to nerobil, až to neporuší štruktúru rohu a nezoslábne to. Myslím, že bielej rohoviny z kráv je dosť a netreba sa tým nejako zaťažovať. Čierna je stejne pekná.
Ale len tak pre info, ako dlho to tam necháva a aký je výsledok? Z toho čo si napísal som neusúdil toho veľa.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Mark Twain
- Pája1111
- Bůh inhumačních technik

- Příspěvky: 1308
- Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
- SHŠ: Divoké svině
- Místo/Bydliště: Brno
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Na bělení rohoviny jsem se neptal
Spíše na bělení kosti, nebo parohoviny. Peroxid jsem používal, musí se opatrně a po vyndání velice dlouho oplachovat, jinak proces pořád probíhá a materiál se začne rozpadat...
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
- Pája1111
- Bůh inhumačních technik

- Příspěvky: 1308
- Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
- SHŠ: Divoké svině
- Místo/Bydliště: Brno
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Asi nepomohla, pokud vím, peroxid je žíravina, tudíž zásada, kdyby to byla kyselina, to by bylo jinéPeterL napsal:nepomohla by neutralizácia peroxidu, napr, vymáčanie v zásaditom roztoku
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host
