Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Honza F. »

Jestli myslíš konce, tak tam to snad nevadí. No a začátky nejsou zamačkané, ale jsou ubroušené (podbroušené ze strany brka do ztracena) a docela pěkně jsou schované v omotávce. Mrzí mne, že nemám lepší fotky. Třeba ten detail Lasky vyfotí a postne.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1266
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od lasky »

honzove BLBS sipy pre mna.
Přílohy
554515_10200364469293893_396564797_n.jpg
554515_10200364469293893_396564797_n.jpg (61.37 KiB) Zobrazeno 5725 x
428370_10200364469733904_1117762460_n.jpg
428370_10200364469733904_1117762460_n.jpg (71.18 KiB) Zobrazeno 5725 x
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
PeterL
Příspěvky: 126
Registrován: 18 Pro 2012, 11:25
Místo/Bydliště: Prešov

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od PeterL »

môj pokus o farbenie letiek s pomocou farby na textil skúšal som čevenú
z prava do ľava: pierko na porovnanie, morčacie 2x, kačacie 2x, bažantie 4x,

zafabili sa síce rovnomerne ale nechytili dostatočne svoj odtieň vyzerajú ako z pelikána :D
možno keby som ich farbil dlhšie nie len 15 min, by to pomohlo, alebo zvoliť inú značku farby tu čo som použil ani na obyčajné plátno dobre nechytala,
Přílohy
perie cervene.JPG
perie cervene.JPG (63.11 KiB) Zobrazeno 5915 x
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1266
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od lasky »

moje hroty na peknych sipoch v dansku, chlap sa pohral, spravil to podla obrazku svateho sebastiana.
Přílohy
531834_419891254763435_1096373078_n.jpg
531834_419891254763435_1096373078_n.jpg (49.59 KiB) Zobrazeno 5829 x
62376_416650401754187_447118648_n.jpg
62376_416650401754187_447118648_n.jpg (74.91 KiB) Zobrazeno 5829 x
46865_416653781753849_1634469580_n.jpg
46865_416653781753849_1634469580_n.jpg (92.84 KiB) Zobrazeno 5829 x
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od hawkwind »

Epoxid s přimíchaným mourem, aby to bylo černé (hroty) :D :D
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1266
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od lasky »

Poplar (Populus Tremula) i.e. Aspen.
1/2" by the head and a bit from there, then tapered down to 3/8" by the nock. They weighed from 775 to 825 grains. All Milos bodkins were 140 -145 grains, and the fletching and binding added 20-25 grains, so to get some of them to 980 I had to add red "Verdigris" to the binding.
The final weights are between 980-1008 grains.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1266
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od lasky »

takyto doplnok na 9mm tycku sami podaril...
Přílohy
551354_449737261760827_1746553366_n.jpg
551354_449737261760827_1746553366_n.jpg (100.13 KiB) Zobrazeno 5723 x
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
blue
Sponzor Brodce
Příspěvky: 274
Registrován: 04 Lis 2012, 10:05
Místo/Bydliště: Southshire

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od blue »

Hroty koval Lasky, sipy vyrabel HonzaF.
Přílohy
112 005.JPG
112 005.JPG (69.09 KiB) Zobrazeno 5841 x
Celý umění střílet lukem je uložený mezi ušima, chlapče.
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Honza F. »

Jenom doplním - z leva 3x topolový livery, potom 3x borovice 10mm 45g těžké šípy do terče s jednou šedivou letkou a nakonec 6x topolový BLBS 1/2" až 12mm na 3/8" v rozmezí 52-58g, omotávka červeným lnem, povrchová úprava 3x PUR lak.

Nejnovější přírůstky. Laskyho práce, typ 16 na 1/2" tyčku.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1266
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od lasky »

moje hodinarstvo predstavuje... na pol palcovu tycku....
Přílohy
574927_452788518122368_98519997_n.jpg
574927_452788518122368_98519997_n.jpg (100.5 KiB) Zobrazeno 5741 x
549325_452788504789036_645234092_n.jpg
549325_452788504789036_645234092_n.jpg (101.96 KiB) Zobrazeno 5741 x
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 920
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od dav1dMldc »

Ten prvý je neskutočný! :clap:
Robil si ich podľa Westminister abby hrotu? Ten druhý sa naň podobá.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1266
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od lasky »

pokusil som sa podla neho...akurat ten vazi tusim ze 15 gramov a mne to da 9,5-11gramu...
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 920
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od dav1dMldc »

Karpy vo svojej knihe tiež spomína bielenie rohoviny peroxidom.
Moc by som to nerobil, až to neporuší štruktúru rohu a nezoslábne to. Myslím, že bielej rohoviny z kráv je dosť a netreba sa tým nejako zaťažovať. Čierna je stejne pekná.
Ale len tak pre info, ako dlho to tam necháva a aký je výsledok? Z toho čo si napísal som neusúdil toho veľa.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

Na bělení rohoviny jsem se neptal :D Spíše na bělení kosti, nebo parohoviny. Peroxid jsem používal, musí se opatrně a po vyndání velice dlouho oplachovat, jinak proces pořád probíhá a materiál se začne rozpadat...
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

PeterL napsal:nepomohla by neutralizácia peroxidu, napr, vymáčanie v zásaditom roztoku
Asi nepomohla, pokud vím, peroxid je žíravina, tudíž zásada, kdyby to byla kyselina, to by bylo jiné :D
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host