Stránka 5 z 6

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 31 Črc 2009, 12:39
od noxter
Myslíte že je možná malovat i šalíře bežnějšího typu u plno plátu např.: http://collections.royalarmouries.org/i ... iO30=&pg=2 ?

Pro případné chytrolíny: Malovat myslím samozdřejmě z hlediska dobovosti.........jinak mi je jasné že malováni na plech nic nebrání :D

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 31 Črc 2009, 23:40
od Broďan
noxter napsal:Myslíte že je možná malovat i šalíře bežnějšího typu .... :D
Možné to je, protože třeba na Žlebech je šalíř běžného typu z konce 15. stol., který má na zvonu namalované červené plameny. Ale určitě půjde o výjimečnou záležitost. Pokud takováto malovaná helma zrezla, byl velký problém s její údržbou.

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 14 Srp 2009, 15:01
od noxter
tak o víkendu jsem se stavil na výstavu "chladná krása plátových zbrojí" a ten šalíř jsem si prohlídl a mám ho i v zakoupené publikace....je pravda že i podle zadní části přilby je to na tu doby trochu unikát, nezbývá než hledat dále :D

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 14 Srp 2009, 22:44
od Romikov
ale je kráásnej takovej bych chtěl... :sad2:

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 16 Srp 2009, 09:26
od Bilajz
noxter napsal:tak o víkendu jsem se stavil na výstavu "chladná krása plátových zbrojí" a ten šalíř jsem si prohlídl a mám ho i v zakoupené publikace....je pravda že i podle zadní části přilby je to na tu doby trochu unikát, nezbývá než hledat dále :D
muze se na Bitove fotit, nebo je to stejne jako kdyz to bylo poprve, tudiz ne... chystam se tam v nejblizsich dnesch

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 16 Srp 2009, 11:26
od kure
Ne nemůže se tam fotit kvůli soukromým vlastníkům některých kusů.

V reálu mi ta malba na tom šalíři připadala o hodně tmavší a nevýraznější než e v knížce envím jestli to je způsobené stárnutím malby nebo to je fotkou z ateliéru.

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 01 Zář 2009, 12:45
od noxter
kure napsal:Ne nemůže se tam fotit kvůli soukromým vlastníkům některých kusů.

V reálu mi ta malba na tom šalíři připadala o hodně tmavší a nevýraznější než e v knížce envím jestli to je způsobené stárnutím malby nebo to je fotkou z ateliéru.
No tmavší byla, ale to je taky z části způsobené scenem. Kždopádně je na něm patrné i obvodové rytí u těch plamenů.

----------------------- 01 zář 2009, 11:47 ---------------------

Na fotkách ze Soestru jsem naěel velice pěkný malovaný šalíř, nevíte někdo jestli to má podle nějaké předlohy(otázka spíš na ty kdo tam byli) popřípadě čím to má malované?

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 01 Zář 2009, 13:57
od Mathias
Těžko říct, ale to písmo se každopádně tváří poněkud pofidérně... Hlavně podle litery "S". Nejsem si vědom, že by se takováto podoba v pozdním středověku používala jinak než iniciálně.

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 01 Zář 2009, 14:57
od Amantius
Noxter: Nijak zvláštne som tie prilby (nie konkrétne Schwarzschaller) na Soeste neštudoval, ale mne osobne pripadali tie nátery relatívne hutné, žiadne mikroskopické vrstvičky. Aspoň tak to na mňa, viac menej z bezprostrednej vzdialenosti, zapôsobilo...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 01 Zář 2009, 15:50
od Romikov
šmarja to jsou hoši z nerezu nebo to porád leštěj? - jinak bych to typ na syntetiku (tu barvu prvního od Noxtera ).

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 01 Zář 2009, 16:57
od Šimon z Curychu
Romikov napsal:šmarja to jsou hoši z nerezu nebo to porád leštěj? - jinak bych to typ na syntetiku (tu barvu prvního od Noxtera ).
už samotná povrchová úprava udělá hodně...a jo, co sem viděl, tak čistili po každém použití

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 01 Zář 2009, 19:45
od Standa mž
Ono stačí po každém použití vysušit a natřít olejem a nechytne se zez ani za nic . Sám to takhle praktikuji a moje věci vypadají dlouko jako nové . Nezrezne to ani v dešti .

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 01 Zář 2009, 19:54
od Romikov
Já mám rád zašlý věci s patinou užívání - nemám rád když mne vlastní zbroj oslepuje :lol: nu což někdo si to holt leští. ( to ale musí bejt pakec porád to čistit :lol: ) ... nezlobte se, mám rejpavou :)

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 01 Zář 2009, 20:09
od Standa mž
Problém je v tom že to vůbec neleštím , ani nečistím . Jakmile to konzervuji , tak nemůsím a můžu říct , že je to mnohem méně práce než to čistit . A s tou patinou je to také težké . Pokud tě zbroj má chránit co nejlépe , musíš jí udržovat . Rez narušuje pevnost materiálu .

Re: Schwarzschaller

Odeslal: 01 Zář 2009, 20:23
od Mojshe
noxter napsal:


Na fotkách ze Soestru jsem naěel velice pěkný malovaný šalíř, nevíte někdo jestli to má podle nějaké předlohy(otázka spíš na ty kdo tam byli) popřípadě čím to má malované?

ten člověk se jmenuje Frank May, ze skupiny Ad Infinitum. nejlepší bude, když se na předlohu zeptáš přímo jeho: f.may@sw-machines.de

(ještě stránky: www.adinf.de)