Standa mž

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Václav »

Aha, tak to je trochu jiný šalíř než jsem si myslel, ale díky!
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Standa mž

Příspěvek od noxter »

Mojse:ten šalířto patří k tomu kyrysu? Zajimálo by mě jestli je to Taky ital nebo němec...
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Standa mž

Příspěvek od Mojshe »

noxter napsal:Mojse:ten šalířto patří k tomu kyrysu? Zajimálo by mě jestli je to Taky ital nebo němec...
ne, ty exponáty byly náhodně postavené k sobě...

severní Itálie
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Standa mž »

Ještě bych potřeboval poradit s nýtkem ve tvatu šroubu na plochý šrobovák , který je na předním i na zadním dílu . Myslíte že je to původní kousek , nebo neodborný zásah některého z restaurátorů ? Nevím jestli to mám nechat udělat s tím samým , nebo s klasickým nýtem .
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Standa mž

Příspěvek od Siegfried »

Jako šroubky s drážkou byly :) Jak to přesně vypadá ?

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Standa mž »

Je to na přechodu horního a spodního dílu , na kyrysu i zádech .

----------------------- 29 črc 2009, 20:11 ---------------------

Takže, konečne se mi podařilo dodělat i civil . Takže posuďte a můžete kritizovat ! Dík
Přílohy
Já 03.JPG
Já 03.JPG (104.59 KiB) Zobrazeno 6722 x
Já 02.JPG
Já 02.JPG (137.43 KiB) Zobrazeno 6722 x
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Indy »

Vypadá to super! 8)
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Josef
Příspěvky: 40
Registrován: 07 Ún 2008, 23:35

Re: Standa mž

Příspěvek od Josef »

Vážně pěkné.Jenom se zeptám,ty nohavice jsou přivázané k vestě?
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Standa mž »

Tak, tak, k vestě . Jinak na doubletu jsou také dirky na přivázání , ale takhle mi to přijde praktičtější , protože v případě horka doublet snáz odložím
Avatar uživatele
Šimon z Curychu
Příspěvky: 248
Registrován: 21 Říj 2008, 12:21
SHŠ: Kompanie z Curychu
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Šimon z Curychu »

Standa mž napsal:Tak, tak, k vestě . Jinak na doubletu jsou také dirky na přivázání , ale takhle mi to přijde praktičtější , protože v případě horka doublet snáz odložím
doublet bys ale neměl odkládat, nýbrž jen shodit dolů rukávy a závázat si jej okolo pasu. Tak ti kalhoty/nohavice nespadnou :)

civil moc pěkný! doporučuji více kalhoty obtáhnout okolo nohy, přijdou mi dost volné (nebo je to jen fotkou?)
Šimon Christian Attinger
Curyšská hotovost
Obrázek
Zürich, die berühmte Stadt
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Standa mž »

Nohavice trochu volnější jsou , to je tím že ty jsou už starší a pořád se vytahujou , ale já jsem rád , protože se alespoň mohu trochu ohnout , když jsou vypasované , tak to jde blbě .
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Broďan »

Hezký to máš.
A ty nohavice bych takhle nechal. Gotika je na obrazech vesměs vypasovaná, protože takový byl tehdejší malířský styl. Ale už reálnější renesanční obrazy, zvláště s venkovskou či obecně lidovou tematikou najednou ukazují nepřeberné množství obyčejných lidí v hodně nepadnoucích hadrech.
http://www.wga.hu/art/d/durer/2/13/4/076.jpg
http://www.wga.hu/art/d/durer/2/13/4/090.jpg

... hmm, stejně si ale myslím, že většina našich Švýcarů (jako z projektu ŠP) odpovídá typologicky spíše takovýmto obludkám:
http://www.wga.hu/art/t/teniers/jan2/1/hustleca.jpg
http://www.wga.hu/art/t/teniers/jan2/1/smoker.jpg
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Indy »

Neřeš upnutí! Já to už mám tu vlnu jak tepláky. :D
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Maršálek »

Indy napsal:Neřeš upnutí! Já to už mám tu vlnu jak tepláky. :D
čímž se kruh uzavírá a nám tak docházejí argumenty proti keckařům v teplákách :lol:
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Standa mž

Příspěvek od Mojshe »

teplákoidně vytahané je zrůdnost.

myslím že pokud jsou kalhoty dobře nakoso střižené, není problém vždy před sezonou zadní šev trochu přitáhnout, aby se vytahané zase srovnalo...
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host